with Brak komentarzy

Analiza, indeksowanie i wyszukiwanie danych oraz metadanych

Jakiś czas temu przyciągnęły moją uwagę wyniki jednego z raportów IDC. Otóż dowiedziałem się z niego, że aż 61% z nas korzysta z więcej niż trzech systemów do wyszukiwania danych. Szukanie i konsolidowanie danych potrafi zająć nam nawet 36% dnia. A w rezultacie tylko 56% kończy się sukcesem, czyli znalezieniem potrzebnej informacji. A to moim zdaniem, wcale nie są zadowalające rezultaty. Szczególnie w czasach, kiedy dane i informacje są nową "ropą naftową" przedsiębiorstw i jednym z najcenniejszych zasobów w naszych organizacjach.

Dlatego tym razem chcę opowiedzieć oraz zademonstrować konkretne rozwiązanie, które w bardzo ciekawy sposób adresuje kwestie analizy, indeksowania oraz wyszukiwania danych i metadanych przechowywanych w różnych źródłach.

Zapraszam Cię na pokaz Hitachi Content Intelligence.

Wybrane scenariusze wykorzystania Hitachi Content Intelligence.
  1. Potrzebujesz dowiedzieć się jakie dane przechowujesz w różnych źródłach w Twojej organizacji? Kiedy zostały one utworzone i kiedy je zmodyfikowano? Kto korzysta z tych danych oraz kto jest ich właścicielem?
  2. Chcesz sprawdzić, jaki jest wiek przechowywanych plików i czy są wśród nich kandydaci do archiwizacji?
  3. Szukasz informacji o tym, ile masz duplikatów w systemie plików?
  4. Potrzebujesz wiedzieć, czy przechowujesz dane "zepsute" lub dane z niepełnymi lub błędnymi metadanymi?
  5. A może chcesz zrobić analizę przechowywanych plików oraz wykonać klasyfikację danych i metadanych (na przykład oznaczyć pliki, które mają być ściśle tajne i poufne)?
  6. I oprócz tego musisz znaleźć dane, które są wrażliwe i być może powinny zostać przeniesione do bezpiecznego magazynu danych, który zagwarantuje ich niezmienność oraz wymaganą przez regulatora retencję?
  7. Chcesz sprawdzić, czy pliki w określonym źródle są zaszyfrowane?
  8. Powinieneś indeksować pliki, które zawierają dane osobowe, aby być zgodnym z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR) i aby mieć możliwość łatwego ich wyszukania na żądanie?
  9. A być może, na potrzeby tego samego rozporządzenia, chciałbyś wykorzystać anonimizację danych?
Te oraz wiele innych scenariuszy może z powodzeniem zostać zaadresowanych przez rozwiązanie Hitachi Content Intelligence, o którym opowiadam i które pokazuje w działaniu w poniższym video.
Ponieważ przygotowany przeze mnie materiał jest dość obszerny, dlatego podzieliłem go na odcinki.
Odcinek I

W tym odcinku poznasz budowę i architekturę rozwiązania Hitachi Content Intelligence. Zobaczysz jak wygląda interfejs graficzny i obejrzysz pierwsze procesy przetwarzania. Ponadto dowiesz się co to jest workflow, pipeline i konektor.

 

Odcinek II

W tym odcinku zobaczysz jak konfiguruje się konektory, z jakich etapów składa się pipeline oraz jak buduje się indeksy. Poznasz również aplikację do wyszukiwania i dowiesz się co to jest content klasa. Ponadto dostarczę Ci sporej dawki przykładów, przeplatanych teorią na temat Hitachi Content Intelligence.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.