with Brak komentarzy

Analiza, indeksowanie i wyszukiwanie danych oraz metadanych

Jakiś czas temu przyciągnęły moją uwagę wyniki jednego z raportów IDC. Otóż dowiedziałem się z niego, że aż 61% z nas korzysta z więcej niż trzech systemów do wyszukiwania danych. Szukanie i konsolidowanie danych potrafi zająć nam nawet 36% dnia. A w rezultacie tylko 56% kończy się sukcesem, czyli znalezieniem potrzebnej informacji. A to moim zdaniem, wcale nie są zadowalające rezultaty. Szczególnie w czasach, kiedy dane i informacje są nową "ropą naftową" przedsiębiorstw i jednym z najcenniejszych zasobów w naszych organizacjach.

Dlatego tym razem chcę opowiedzieć oraz zademonstrować konkretne rozwiązanie, które w bardzo ciekawy sposób adresuje kwestie analizy, indeksowania oraz wyszukiwania danych i metadanych przechowywanych w różnych źródłach.

Zapraszam Cię na pokaz Hitachi Content Intelligence.

Wybrane scenariusze wykorzystania Hitachi Content Intelligence.
  1. Potrzebujesz dowiedzieć się jakie dane przechowujesz w różnych źródłach w Twojej organizacji? Kiedy zostały one utworzone i kiedy je zmodyfikowano? Kto korzysta z tych danych oraz kto jest ich właścicielem?
  2. Chcesz sprawdzić, jaki jest wiek przechowywanych plików i czy są wśród nich kandydaci do archiwizacji?
  3. Szukasz informacji o tym, ile masz duplikatów w systemie plików?
  4. Potrzebujesz wiedzieć, czy przechowujesz dane "zepsute" lub dane z niepełnymi lub błędnymi metadanymi?
  5. A może chcesz zrobić analizę przechowywanych plików oraz wykonać klasyfikację danych i metadanych (na przykład oznaczyć pliki, które mają być ściśle tajne i poufne)?
  6. I oprócz tego musisz znaleźć dane, które są wrażliwe i być może powinny zostać przeniesione do bezpiecznego magazynu danych, który zagwarantuje ich niezmienność oraz wymaganą przez regulatora retencję?
  7. Chcesz sprawdzić, czy pliki w określonym źródle są zaszyfrowane?
  8. Powinieneś indeksować pliki, które zawierają dane osobowe, aby być zgodnym z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR) i aby mieć możliwość łatwego ich wyszukania na żądanie?
  9. A być może, na potrzeby tego samego rozporządzenia, chciałbyś wykorzystać anonimizację danych?
Te oraz wiele innych scenariuszy może z powodzeniem zostać zaadresowanych przez rozwiązanie Hitachi Content Intelligence, o którym opowiadam i które pokazuje w działaniu w poniższym video.
Ponieważ przygotowany przeze mnie materiał jest dość obszerny, dlatego podzieliłem go na odcinki.
Odcinek I

W tym odcinku poznasz budowę i architekturę rozwiązania Hitachi Content Intelligence. Zobaczysz jak wygląda interfejs graficzny i obejrzysz pierwsze procesy przetwarzania. Ponadto dowiesz się co to jest workflow, pipeline i konektor.

 

Odcinek II

W tym odcinku zobaczysz jak konfiguruje się konektory, z jakich etapów składa się pipeline oraz jak buduje się indeksy. Poznasz również aplikację do wyszukiwania i dowiesz się co to jest content klasa. Ponadto dostarczę Ci sporej dawki przykładów, przeplatanych teorią na temat Hitachi Content Intelligence.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *